Ольга Балашова – Ольга Балашова – Ольга Балашова – Ольга Балашова –

мистецтвознавиця, кураторка, кандидатка філософських наук

У день нашої Перемоги я одягну своє найкраще вечірнє вбрання, візьму пляшку шампанського, відкладену спеціально для цієї нагоди, покличу друзів і ми разом підемо на вулицю обійматися та вітати всіх, кого зустрінемо.

Господи, як же я про це мрію!

Після війни я працюватиму над створенням інноваційного Музею сучасного мистецтва. Вірю, що українське мистецтво і українські художники повинні посісти гідне місце у світовому контексті.

Я хотіла б бачити післявоєнну Україну впевненою у своєму квітучому майбутньому. Це майбутнє для мене нерозривно пов’язане із креативною індустрією та креативними підходами в усіх сегментах життя та економіки.

Ключовими секторами після війни, на мою думку, стануть саме креативні індустрії, сільське господарство та все, що пов’язано з безпекою та обороною.

Те, що ми вміємо найкраще, – це знаходити круті, прості, неочевидні, творчі рішення в абсолютно різних сферах: від сільського господарства і банкінгу, до кіновиробництва та військової справи.

Українці – це “п’ятий елемент” глобальної спільноти. Якщо десь щось не працює так, як треба (або здається неможливим) – кличте українців і отримаєте класне, елегантне рішення для своєї проблеми.

Важливо розуміти, що війна не зламала українців і не стала причиною відкладати всі плани. Більшість моїх колег та знайомих, для прикладу, не чекають завершення війни. Ми визначаємо мету і рухаємось до неї так швидко, як тільки можливо. Ми максимально гнучкі та адаптуємось до нових обставин.

Найбільше війна змінила наші стосунки з державою. Ми присвоїли її собі. Зрозуміли, що всі – від Президента до поліції та СБУ – не втілюють загрозу для громадянина, а можуть працювати в наших інтересах. Ми можемо бути по одну сторону барикад. Але поки що це – лише відчуття, символічний вимір. Ми ж маємо зробити це прагматичною реальністю в суспільстві.

Коли мене питають, що дозволяє українцям триматись та наближає Перемогу, для мене відповіді даються легко: наше почуття гумору, віра в ЗСУ, взаємопідтримка та солідарність, спільна мета, сила спільного бажання, горизонтальні зв’язки і людська довіра. A також прямий, відвертий діалог зі світом та здатність називати речі своїми іменами.

Поділися

Проєкти та візії – Проєкти та візії – Проєкти та візії – Проєкти та візії –

Юлія Сінькевич

продюсерка, кінокураторка, засновниця Української кіноакадемії, Голова наглядової ради Українського Інституту

Після Перемоги я хочу мати можливості для творчої реалізації свого кінопроєкту – фільму про Лесю Українку.

кіно

культура

національнапам’ять

Костянтин Євтушенко

Керівний партнер інноваційного парку UNIT.City

Я хочу, щоб після перемоги до України прийшли всі сервіси і технологічні компанії, яких до цього часу не було.

IT

бізнес

інновації

Сайт адмініструється ГО BRAND UKRAINE у співпраці з МЗС України

Ця кампанія співфінансується Європейським Союзом. Її зміст є виключною відповідальністю організації BRAND UKRAINE і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.

Ми використовуємо cookies